I Niedziela Adwentu 29 listopada 2015

1. Dziś rozpoczynamy Adwent i nowy rok duszpasterski, którego hasłem będą słowa: Nowe   życie   w   Chrystusie”.   Rozpoczynamy   również   Rok   Jubileuszu   Miłosierdzia oraz bezpośrednie   przygotowanie   do   ŚDM   w   Krakowie.
  2. Następna II Niedziela Adwentu będzie Dniem modlitw za Kościół na Wschodzie. Referat Misyjny Diecezji Rzeszowskiej  zwraca się z prośbą o pomoc dla tego Kościoła poprzez składkę do puszek.
  3. W tym tygodniu w poniedziałek Święto świętego Andrzeja Apostoła – Odpust parafialny w Łączkach Jagiellońskich, oraz I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W następną niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.
  4. W piątek po Mszy św. spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy II i III Gimnazjum.
  5. W najbliższą sobotę 5 grudnia po rannej Mszy św. odwiedzę chorych w domach przed świętami Bożego Narodzenia. Proszę o zapisywanie chorych w zakrystii do piątku.
  6. Dziękuję za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania proszę kolejną grupę sprzątającą.
  7. Jak co roku do naszych domów roznoszone będą poświęcone opłatki na stół wigilijny przez kościelnych Damiana i Lucjana. Proszę o życzliwe przyjęcie i złożenie ofiary.
  8.  W okresie Adwentu można będzie nabyć świece rozprowadzane przez Caritas w ramach Wigilijnego dzieła Pomocy Dzieciom. Świece małe po 5 zł, a świece duże po 12 zł.
  9. Po Mszy św. niedzielnej dzieci z klasy II – VI oraz z I – III Gimnazjum proszę po kolejny numer „ZIARNA” z tekstem Ewangelii oraz ciekawymi zadaniami, rebusami i krzyżówkami, jako pomoc katechetyczna i utrwalenie udziału w niedzielnej Eucharystii.

Dziękuję za modlitwy, ofiary złożone na tacę. Życzę Wszystkim miłej niedzieli i dobrego tygodnia. Na trud naszych dni i na pracę w Winnicy Pana niech nam Bóg błogosławi.
         Jezus Chrystus, jako Dobry Pasterz najlepiej wie, czego nam potrzeba, dlatego udziela nam nieustannie łaski i dobra, które On sam chce. Niech błogosławieństwo Boże będzie dla nas pocieszeniem i umocnieniem na drogach zniechęcenia i upadku.