I Niedziela Wielkiego Postu – 18 lutego 2018 r.

 

 1. W piątek Droga Krzyżowa o 16.30 – później Msza święta.
 2. Odpowiadając na apel Ojca Świętego Franciszka, który podczas niedzielnych rozważań po modlitwie Anioł Pański wezwał cały Kościół, aby najbliższy piątek, 23 lutego br. był dniem modlitwy i postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i w Południowym Sudanie, pragniemy włączyć się w to ważne i szlachetne przedsięwzięcie. Zachęcamy do modlitwy i postu w tym dniu we wskazanych przez Ojca Świętego intencjach.
 3. W niedzielę Gorzkie Żale o 10.30 – później Msza święta.
 4. W II Niedzielę Wielkiego Postu, 25 lutego,  będziemy przeżywać  Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. W tym dniu zorganizowana będzie zbiórka do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom.
 5. Dziękuję za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania proszę kolejną grupę.
 6. Bóg zapłać za złożone ofiary na ubezpieczenie kościołów, budynku parafialnego i zapłacenie podatków za rok 2018.
 7. W związku ze znaczącym wzrostem w styczniu 2018 roku liczby wypadków drogowych z udziałem pieszych na terenie województwa podkarpackiego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie prosi za naszym pośrednictwem o przypomnienie wiernym podstawowych zasad, których przestrzeganie jest niezbędne, aby uchronić siebie i innych przed zdarzeniami drogowymi:
 • Pieszy zobowiązany jest korzystać z chodnika, a jeśli go nie ma, z jezdni pod warunkiem zajmowania miejsca jak najbliżej jej krawędzi i ustąpienia miejsca nadjeżdżającemu pojazdowi. Zobowiązany jest iść lewą stroną drogi. To zapewni lepszą widoczność i bezpieczeństwo.
 • Pieszy zobowiązany jest korzystać z oznaczonych przejść dla pieszych i sygnalizacji świetlnej (zielone światło).
 • Przechodzenie przez jezdnię poza przejściem jest dozwolone, gdy odległość od przejścia wynosi ponad 100 m i nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa. Przed przejściem należy popatrzeć w lewo, prawo, a potem jeszcze raz w lewo i prawo. Jeśli nic nie nadjeżdża można przechodzić.
 • Należy dbać o swoje i innych bezpieczeństwo używając po zmierzchu  elementów odblaskowych widocznych dla innych uczestników ruchu.
   

Wolny od wirusów. www.avast.com