Niedziela Palmowa 20 marca 2016

1. Rozpoczynamy Wielki Tydzień – czas liturgicznego upamiętnienia Tajemnicy Paschy Jezusa Chrystusa, której sercem i centrum jest Święte Triduum Paschalne, czyli Trzy Wielkie dni Męki i Zmartwychwstania naszego Pana.
  2.  W poniedziałek 21.03. – Spowiedź wielkopostna od 14.00 – 17.00 z przerwą od 15.30 – 16.00. W Rzepniku spowiedź od 14.00 – 15.00. Kandydaci do bierzmowania także.
  3.  W Wielki Czwartek rozpoczynamy Triduum Paschalne. Program Triduum Paschalnego.
  4.   W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Za pobożny udział w adoracji i ucałowanie krzyża podczas liturgii lub bezpośrednio po – można uzyskać odpust zupełny.
  5. Zmiana czasu na letni.
  6.  W Niedzielę Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Rezurekcja o godz. 6.00, następne Msze św. o 9.00 w Rzepniku i o 10.30 w kościele parafialnym.
  7. W poniedziałek wielkanocny – II dzień świąt – Msze św. jak w każdą niedzielę.
  8.  Proszę strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej, jak co roku o pełnienie służby przy Grobie Pańskim i przygotowanie ognia na liturgię Wielkiej Soboty. Wszystkich ministrantów, lektorów i parafian proszę o chętny i pobożny udział w adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy i Bożym Grobie.
  9. Parafialny Zespół Caritas, jak co roku w Wielki Czwartek po nabożeństwie będzie rozprowadzał Chleby Miłosierdzia na stół wielkanocny. Ofiary trafią do najbardziej potrzebujących. Zespół Caritas w ramach działalności charytatywnej od kilku lat dofinansowuje wycieczki szkolne dla dzieci pochodzących z ubogich rodzin. Prosimy o wsparcie tego dzieła miłosierdzia w naszej parafii pomagając potrzebującym. Chlebki wielkanocne już po raz 11. upiecze bezinteresownie piekarnia Żoneta w Bajdach. Za ten wspaniałomyślny gest składamy im serdeczne podziękowanie.
  10. Podziękowanie za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę oraz na kwiaty do Bożego Grobu. W tym tygodniu proszę kolejne Rodziny.
  11. Po Mszy św. niedzielnej dzieci z klasy II – VI oraz z I – III Gimnazjum proszę po kolejny numer „ZIARNA” z tekstem Ewangelii oraz ciekawymi zadaniami, rebusami i krzyżówkami, jako pomoc katechetyczna i utrwalenie udziału w niedzielnej Eucharystii.

TRIDUUM PASCHALNE

WIELKI   CZWARTEK
Msza Święta Wieczerzy PańskiejPamiątka ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa – godz. 17.00.
Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja indywidualnie.

WIELKI   PIĄTEK

17.00 –  Droga Krzyżowa
Liturgia Męki i Śmierci Chrystusa – godz. 17.30

– Liturgia słowa
          – Adoracja Krzyża (w czasie liturgii ministranci i dzieci ze SP), pozostali później
          – Komunia święta
          – Przeniesienie Pana Jezusa do Grobu
          – Gorzkie Żale
        – Adoracja Pana Jezusa do godz. 22.00

WIELKA   SOBOTA
          8.00  poświęcenie wody i pokarmów oraz
         10.00 i 11.00 – poświęcenie pokarmów w kościele
                                     parafialnym

9.00 – poświęcenie pokarmów w Rzepniku i o 9.20 w szkole w
                      Pietruszej Woli.

godz. 17.30 – Liturgia Wigilii Paschalnej
                            Proszę o przyniesienie świec
UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA  PAŃSKIEGO
WIELKA  NIEDZIELA  godz. 600  procesja rezurekcyjna i Msza św.
                                           Msza św. o godz. 9.00 w Rzepniku i 10.30
                                           w kościele parafialnym.