Niedziela Palmowa – 25 marca 2018 r.

 

1.     Rozpoczynamy Wielki Tydzień – czas liturgicznego upamiętnienia Tajemnicy Paschy Jezusa Chrystusa, której sercem i centrum jest Święte Triduum Paschalne, czyli Trzy Wielkie dni Męki i Zmartwychwstania naszego Pana.
2.       W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Za pobożny udział w adoracji i ucałowanie krzyża podczas liturgii lub po liturgii można uzyskać odpust zupełny.
3.      Program Triduum Paschalnego.
4.      W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Rezurekcja o godz. 6.00, następne Msze św. o godz. 9.00 w Rzepniku i o 10.30 w kościele parafialnym. 
5.     W poniedziałek wielkanocny – II dzień świąt – Msze św. jak w każdą niedzielę.
6.      Proszę strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej, z Łęk, Pietruszej Woli i Rzepnika jak co roku o pełnienie służby przy Grobie Pańskim i przygotowanie ognia na liturgię Wielkiej Soboty. Wszystkich ministrantów, lektorów i parafian proszę o chętny i pobożny udział w Liturgii Triduum Paschalnego, adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy i Bożym Grobie.
7.      Dziękuję za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę, również na kwiaty do Bożego Grobu. W tym tygodniu do sprzątania proszę kolejną grupę.
8.      Parafialny Zespół Caritas, jak co roku w Wielki Czwartek po nabożeństwie będzie rozprowadzał poświęcone Chleby Miłosierdzia na stół wielkanocny. Ofiary trafią do najbardziej potrzebujących, aby wszyscy mogli godnie i dostatnio przeżyć Święta Wielkanocne.  Prosimy o wsparcie tego dzieła miłosierdzia w naszej parafii pomagając potrzebującym. Chlebki wielkanocne już po raz 12. upiecze bezinteresownie piekarnia Żoneta w Bajdach. Za ten wspaniałomyślny gest składamy im serdeczne podziękowanie.
9.     Uczniowie naszych szkół uczestniczą w kolejnej akcji Pola Nadziei. Prosimy o wsparcie Hospicjum w Krośnie.


 Wstaw obraz

Wolny od wirusów. www.avast.com