Niedziela Palmowa – 9 kwietnia 2017

1.     Rozpoczynamy Wielki Tydzień – czas liturgicznego upamiętnienia Tajemnicy Paschy Jezusa Chrystusa, której sercem i centrum jest Święte Triduum Paschalne, czyli Trzy Wielkie dni Męki i Zmartwychwstania naszego Pana.
2.      W poniedziałek 10.04. – Spowiedź wielkopostna od godz. 15.00 – 18.00 z przerwą od 16.30 – 17.00. W Rzepniku spowiedź od 17.00 – 18.00.
3.      W Wielki Czwartek rozpoczynamy Triduum Paschalne.
4.       W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Za pobożny udział w adoracji i ucałowanie krzyża podczas liturgii można uzyskać odpust zupełny.
5.      Program Triduum Paschalnego.
6.      W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Rezurekcja o godz. 6.00, następne Msze św. o godz. 9.00 w Rzepniku i o 10.30 w kościele parafialnym. 
7.     W poniedziałek wielkanocny – II dzień świąt – Msze św. jak w każdą niedzielę.
8.      Proszę strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej, z Łęk, Pietruszej Woli i Rzepnika jak co roku o pełnienie służby przy Grobie Pańskim i przygotowanie ognia na liturgię Wielkiej Soboty. Wszystkich ministrantów, lektorów i parafian proszę o chętny i pobożny udział w Liturgii Triduum Paschalnego, adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy i Bożym Grobie.
9.      Dziękuję za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę i na kwiaty do Bożego Grobu. W tym tygodniu do sprzątania proszę kolejną grupę.
10.  Parafialny Zespół Caritas, jak co roku w Wielki Czwartek po nabożeństwie będzie rozprowadzał poświęcone Chleby Miłosierdzia na stół wielkanocny. Ofiary trafią do najbardziej potrzebujących, aby wszyscy mogli godnie i dostatnio przeżyć Święta Wielkanocne.  Prosimy o wsparcie tego dzieła miłosierdzia w naszej parafii pomagając potrzebującym. Chlebki wielkanocne już po raz 11. upiecze bezinteresownie piekarnia Żoneta w Bajdach. Za ten wspaniałomyślny gest składamy im serdeczne podziękowanie.
11. Uczniowie naszych szkół uczestniczą w kolejnej akcji Pola Nadziei. Prosimy o wsparcie Hospicjum w Krośnie.
12. Po Mszy świętej dzieci z klas I – VI oraz II i III Gimnazjum proszę po kolejny numer „ZIARNA” z tekstem dzisiejszej Ewangelii oraz ciekawymi zadaniami do wypełnienia, jako pomoc katechetyczna i utrwalenie udziału w niedzielnej Mszy świętej.