V Niedziela Wielkanocna – 24 kwietnia 2016

 

  1. Ostatnia niedziela kwietnia, zgodnie z kalendarzem duszpasterskim KEP, jest obchodzona w Polsce jako Niedziela Modlitw za Kierowców. Hasłem tegorocznej niedzieli są słowa: „Miłosierni na drogach”.
  2. Dziś po Mszach świętych odbędzie się na prośbę Ojca Świętego Franciszka zbiórka na pomoc humanitarną dla Ukrainy. Ojciec Święty liczy, że wspólnoty katolickie wielkodusznie odpowiedzą na tę inicjatywę.
  3. W następną niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.
  4. W ramach obchodów 1050. rocznicy chrztu Polski Episkopat Polski na Jasnej Górze dokona aktu oddania NMP Królowej Polski wszystkich diecezji. Uroczystość z udziałem władz państwa, Polskiego Episkopatu, duchowieństwa oraz wiernych zaplanowano na 3 maja 2016 r.
  5. Ks. Biskup zaprasza wszystkich strażaków na Pierwszą Diecezjalną Pielgrzymkę Strażaków Diecezji Rzeszowskiej do Sanktuarium Matki Bożej La Salette w  Dębowcu, w dniu 8 maja o godz. 15.00.
  6. Podziękowanie za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W tym tygodniu proszę kolejne Rodziny.
  7. Po sumie proszę dzieci pierwszokomunijne na próbę w sali parafialnej.
  8. Po Mszy św. niedzielnej dzieci z klasy II – VI oraz z I – III Gimnazjum proszę po kolejny numer „ZIARNA” z tekstem Ewangelii oraz ciekawymi zadaniami, rebusami i krzyżówkami, jako pomoc katechetyczna i utrwalenie udziału w niedzielnej Eucharystii.