V Niedziela Wielkanocna 3 maja 2015 r.

1. Dziś w I niedzielę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.
  2. W tym tygodniu w liturgii: w środę święto św. Apostołów Filipa i Jakuba, w piątek Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, Patrona Polski.
  3. Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów zezwoliła, by w Polsce w Litanii do Najświętszej Maryi Panny, zwanej Litanią Loretańską, mogło być dodane wezwanie: „Matko Miłosierdzia”. Będzie ono umiejscowione po wezwaniu: „Matko Łaski Bożej”.
  4. W związku z trzęsieniem ziemi w Nepalu i krajach sąsiednich Ojciec Święty Franciszek oraz Episkopat Polski wzywają  do pomocy ofiarom kataklizmu. Zginęło bowiem wiele osób, ogromna liczba nie ma dachu nad głową, brakuje wody, środków czystości i pomocy medycznej.  Caritas Polska i Caritas naszej Diecezji proszą o zbiórkę do puszek na ten cel w niedzielę 10 maja.
  5. Dziękuję za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania proszę kolejną grupę.
  6. W piątek po Mszy św. wieczornej proszę na spotkanie Radę Duszpasterską z Łęk S.  i Rzepnika.
  7. Po Mszy św. niedzielnej dzieci ze szkoły podstawowej (klasy I – VI) proszę po kolejny numer ZIARNA z tekstem Ewangelii oraz ciekawymi zadaniami, rebusami i krzyżówkami, jako pomoc katechetyczna i utrwalenie udziału w niedzielnej Eucharystii.

Intencje mszalne 4 – 10 maja 2015 r.

4.05.2015

18.00 – + Marian Wójcik od Jana Ziobrowskiego z rodziną