V Niedziela zwykła 7 lutego 2016

 

  1. W środę, 10 lutego rozpoczynamy 40 – dniowy okres Wielkiego Postu – czas przygotowania przez modlitwę, pokutę i jałmużnę do Świąt Paschalnych. Zachęcam do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalach.
  2. W Środę Popielcową Msza św. o godz. 16.30 z obrzędem posypania głów popiołem.
  3. W Środę Popielcową obowiązuje post jakościowy i ilościowy.
  4. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu wypadają kwartalne dni modlitwy o ducha pokuty. A w dniach 7 – 13 lutego będziemy przeżywać 49. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
  5. W  czwartek, 11 lutego   będziemy przeżywać XXIV Światowy Dzień Chorego. Centralna uroczystość odbędzie się  w Bazylice OO. Bernardynów w Rzeszowie o godz. 9.00. Eucharystii będzie przewodniczył Biskup Rzeszowski Jan Wątroba. W czasie uroczystości będzie udzielony sakrament namaszczenia chorych oraz błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Uroczystość będą transmitować: Radio „VIA” i Radio Rzeszów.
  6. W piątek Droga Krzyżowa o 16.30 i Msza święta.
  7. W niedzielę o 10.30 Gorzkie Żale i później Msza święta.
  8. Składka na zapłacenie podatków i ubezpieczenia na cały 2016 rok.