VI Niedziela Wielkanocna – 1 maja 2016

1. Dziś w I niedzielę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.
  2. Rozpoczynamy nabożeństwa majowe, na które bardzo serdecznie zapraszam.
  3. W poniedziałek, wtorek i środę wypadają Dni Krzyżowe, czyli dni modlitw o urodzaje.
  4. We wtorek, 3 maja,  Uroczystość Matki Bożej Królowej PolskiNarodowe Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze św. jak w każdą niedzielę.
  5. W ramach obchodów 1050. rocznicy chrztu Polski Episkopat Polski 3 maja na Jasnej Górze dokona aktu oddania NMP Królowej Polski wszystkich diecezji. Uroczystość z udziałem władz państwa, Polskiego Episkopatu, duchowieństwa oraz wiernych.
  6. W piątek święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  8. Ze względu na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przypadającą w przyszłą niedzielę, w tym roku Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika obchodzić będziemy w poniedziałek 9 maja.
  9. Podziękowanie za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W tym tygodniu proszę kolejne Rodziny.
  10. Po sumie proszę dzieci pierwszokomunijne na próbę w sali parafialnej.
  11. Ogrzewanie kościoła. Naprawa nagrzewnicy, coroczny przegląd techniczny i rachunki za gaz.
  12. Po Mszy św. niedzielnej dzieci z klasy II – VI oraz z I – III Gimnazjum proszę po kolejny numer „ZIARNA” z tekstem Ewangelii oraz ciekawymi zadaniami, rebusami i krzyżówkami, jako pomoc katechetyczna i utrwalenie udziału w niedzielnej Eucharystii.