VIII Niedziela zwykła – 26 lutego 2017

1.     W tym tygodniu Środa Popielcowa. Rozpoczynamy 40-dniowy okres Wielkiego Postu – czasu, w którym przez słuchanie Słowa Bożego, modlitwę, pokutę i czynną miłość bliźniego Kościół przygotowuje się do Świąt Paschalnych. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej jak: Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale. Za udział w tych nabożeństwach możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
2.     W Środę Popielcową obowiązuje post jakościowy i ilościowy.
3.     Msza św. w Środę Popielcową z obrzędem posypania głów popiołem o 17.00.
4.     Od godz. 16.00 okazja do spowiedzi św. dla kandydatów do bierzmowania z klasy II i III Gimnazjum. Po Mszy św. spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.  
5.     W piątek Droga Krzyżowa o 16.30 i później Msza święta.
6.     W sobotę 4 marca odpust w Przybówce ku czci św. Kazimierza. Msza św. o 10.30.
7.     W niedzielę o 10.30 Gorzkie Żale i Msza św.
8.     W I niedzielę miesiąca zmiana tajemnic różańcowych.
9.     Podziękowanie za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu proszę kolejne Rodziny.
10. Po Mszy świętej dzieci z klas I – VI oraz II i III Gimnazjum proszę po kolejny numer „ZIARNA” z tekstem dzisiejszej Ewangelii oraz ciekawymi zadaniami do wypełnienia, jako pomoc katechetyczna i utrwalenie udziału w niedzielnej Mszy świętej.