X Niedziela zwykła – 7 czerwca 2015

1. Dziś w I niedzielę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.
  2. Przeżywamy VIII  Święto Dziękczynienia, dziękując za kanonizację Jana Pawła II oraz po Mszach świętych zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
  3. Dziś po sumie w sąsiedniej parafii w Łączkach Jagiellońskich wspólnie z naszą parafią rozpocznie się kurs przedmałżeński. Osoby planujące w najbliższych 2 – 3 latach zawrzeć związek małżeński a takiego kursu nie mają, proszę o skorzystanie z tej możliwości.
  4. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Poświęcenie ziół i wianków oraz błogosławieństwo dzieci. Msza św. o godz. 18.00.
  5. W piątek, 12 czerwca, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  6. Składam serdeczne podziękowanie wszystkim przygotowującym ołtarze na Boże Ciało. Strażakom i wszystkim uczestnikom procesji za liczny udział i świadectwo wiary. Ministrantom, dzieciom rocznicowym z klasy III, rodzicom za posprzątanie i przygotowanie kościoła, dziewczynkom sypiącym kwiaty oraz chłopcom dzwoniącym dzwonkami.
  7. Dziękuję za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania proszę kolejną grupę sprzątającą.
  8. Po Mszy św. dzieci ze szkoły podstawowej (klasy I – VI) proszę po kolejny numer ZIARNA z tekstem Ewangelii oraz ciekawymi zadaniami, rebusami i krzyżówkami, jako pomoc katechetyczna i utrwalenie udziału w niedzielnej Eucharystii.

Intencje mszalne 8 – 14 czerwca 2015 r.

8.06.2015

18.00 – + Henryka Gałuszka od członkiń róży Heleny Makara

9.06.2015

18.00 – + Jan Mikołajczyk od koleżanek i kolegów z Nowego Stylu

10.06.2015

18.00 – + Henryka Gałuszka od pracowników Urzędu Poczty w

Wojaszówce

11.06.2015

18.00 – + Anna Wanat od Dyrekcji, koleżanek i kolegów z pracy

syna Jana

12.06.2015

18.00 – + Jan Mikołajczyk od koleżanek i kolegów z Nowego Stylu

13.07.2015

7.30  – + Tadeusz Lubelczyk od uczestników pogrzebu

14.06.2015

7.30 – + Genowefa Gałuszka w 4 rocznicę śmierci

9.00 – + Bronisława Czerny w 20 rocz. śmierci i + Edward w 37 rocz.

10.30 – + Lucyna Sznajder w 13 rocznicę śmierci