XVI Niedziela zwykła – 17 lipca 2016


1.     Światowe Dni Młodzieży w Diecezji Rzeszowskiej rozpoczną się 20 lipca (środa) i zakończą się 25 lipca (poniedziałek) Mszą św. w Parku Papieskim w Rzeszowie o godz. 9.00 z oficjalnym posłaniem Pielgrzymów do Krakowa na dalsze przeżywanie Światowych Dni Młodzieży z udziałem papieża Franciszka. Młodzież z 19 krajów świata przez 6 dni będzie u nas mieszkać, poznawać nasz region i dzielić się swoim doświadczeniem wiary.
2.     W tym tygodniu w liturgii: w środę wspomnienie błogosławionego Czesława, w piątek św. Marii Magdaleny i w sobotę św. Brygidy Patronki Europy.
3.     W związku z przypadającym od 17-24 lipca XVII Ogólnopolskim Tygodniem św. Krzysztofa w Roku Miłosierdzia obchodzonym pod hasłem: „Miłosierdzie drogami świata” w następną niedzielę będzie poświęcenie pojazdów mechanicznych i przy tej okazji zbiórka do puszek na pomoc dla misjonarzy w celu zakupu niezbędnych środków transportu.
4.     Podziękowanie za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W tym tygodniu proszę kolejne Rodziny.