XVII Niedziela zwykła – 26 lipca 2015

 

  1. Dziś przy okazji poświecenia pojazdów przeprowadzona będzie zbiórka do puszek na środki transportu dla misjonarzy – akcja ta organizowana jest przez MIVA Polska.
  2. W związku ze zbliżającym się sierpniemmiesiącem abstynencji Kościół prosi wszystkich Polaków o świadectwo abstynencji z motywów religijno – moralnych, wychowawczych i patriotycznych. Abstynencję możemy ofiarować Bogu jako wynagrodzenie za grzech pijaństwa”. Zachęćmy wiernych do abstynencji w tym miesiącu i podejmijmy różne inicjatywy trzeźwościowe.
  3. Sierpień jest miesiącem wielkich wydarzeń patriotycznych: „Cud nad Wisłą” w 1920 r., Powstanie Warszawskie w 1944 r.  i wielki zryw narodowy i powstanie Solidarności w 1980 r. to tylko niektóre z ważnych wydarzeń w historii Polski, które miały miejsce w sierpniu. Pamiętajmy w tym miesiącu o gorącej modlitwie za Polskę.
  4. W następną niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.
  5. We wtorek, 4 sierpnia br. wyruszy Rzeszowska Pielgrzymka na Jasną Górę. Msza św. na rozpoczęcie Pielgrzymki będzie miała  miejsce przy Rzeszowskiej Farze o godz. 6.30. Zapraszamy do udziału i duchowego towarzyszenia pielgrzymom.
  6. Informujemy że Dożynki Diecezjalne odbędą się w niedzielę 30 sierpnia w Rzeszowie przy Katedrze. Początek o godz. 11.00. Msza św. o godz. 12.00. Zachęcamy do przygotowania wieńców i delegacji z parafii. Prosimy w tym czasie nie organizować innych dożynek czy uroczystości.
  7. TVP 1 rozpoczyna emisję dwóch nowych cykli programów informujących o przygotowaniu do ŚDM. Zachęcamy wiernych do oglądania tych programów. Szczegóły na plakacie w gablotce.
  8. Dziękuję za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania proszę kolejną grupę.
  9. Intencje mszalne 27 lipca –  2 sierpnia 2015 r.
 
 
Niedziela
2.08.2015
 
7.30 –  + Stanisław Gałuszka w 23 rocznicę ślubu
 
9.00 – + Wanda i Eugeniusz Tabak
 
10.30 – + Czesław Zięba od siostry Danuty Gadała z synem