XXXIII Niedziela zwykła – 13 listopada 2016

 

  1. Dziś przeżywamy VIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem: „Pokój dla Iraku”.
  2. Ksiądz Rektor Wyższego Seminarium  Duchownego w Rzeszowie zwraca się z prośbą o wsparcie materialne. Po Mszach świętych zbiórka do puszek na cele Seminarium.
  3. W związku ze zbliżającym się zakończeniem roku duszpasterskiego Kościół w Polsce podejmuje Jubileuszowy Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Przygotowujemy się do tego aktu przez nowennę. Sam akt dokona się 20 listopada w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.
  4. W sobotę, 19 listopada odbędzie się w Łagiewnikach, z udziałem Episkopatu i władz państwowych, uroczystość zakończenia obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski i Roku Miłosierdzia połączona z Aktem przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana.  W programie: godz. 10.00, nabożeństwo, konferencja bpa Romana Pindla, o godz. 12.00 Msza św., a po niej przed  Najświętszym Sakramentem  Akt przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. Zapraszamy do udziału osobistego
    lub przez media w tej uroczystości.
  5. Rok Święty Miłosierdzia zakończy oficjalnie Ojciec Święty Franciszek 20 listopada, w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, zamknięciem Drzwi w Bazylice św. Piotra w Watykanie. Dziękujmy Bogu za owoce tego roku.
  6. Podziękowanie za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę.
  7. Po Mszy świętej dzieci z klas I – VI oraz II i III Gimnazjum proszę po kolejny numer „ZIARNA” z tekstem dzisiejszej Ewangelii oraz ciekawymi zadaniami do wypełnienia, jako pomoc katechetyczna i utrwalenie udziału w niedzielnej Mszy świętej.