I Niedziela Adwentu – 27 listopada 2016

1.     Rozpoczynamy Adwent „czas przygotowania na przyjście Pana” oraz nowy rok duszpasterski, którego hasłem są słowa: „Idźcie i głoście”.  
2.     Do naszych domów roznoszone będą opłatki na stół wigilijny przez Panów Kościelnych. Proszę o życzliwe przyjęcie i złożenie ofiary.
3.     Podziękowanie za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę.
4.     W tym tygodniu w środę Święto św. Andrzeja Apostoła. Odpust w Łączkach J. . Msze św. o 11.00 i 17.00.
5.     I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w piątek od godz. 15.30. Po Mszy św. spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy II i III Gimnazjum.
6.     W niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.
7.     W II Niedzielę Adwentu, 4 grudnia będziemy obchodzić XVII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w Krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. W imieniu Episkopatu Polski prosimy o modlitwę i materialne wsparcie do puszek.
8.     Można nabyć świece Wigilijnego Dzieła pomocy dzieciom. Świece małe po 5 złotych a świece duże  po 12 złotych.  
9.     Po Mszy świętej dzieci z klas I – VI oraz II i III Gimnazjum proszę po kolejny numer „ZIARNA” z tekstem dzisiejszej Ewangelii oraz ciekawymi zadaniami do wypełnienia, jako pomoc katechetyczna i utrwalenie udziału w niedzielnej Mszy świętej.