Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 31 maja 2015

 

 1. W poniedziałek, 1czerwca rozpoczęcie peregrynacji Symboli ŚDM – Krzyża i Ikony MB „Salus Populi Romani” w naszej diecezji o godz. 10.00 na Rynku w Rzeszowie.
 2. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało.
 3. Msze św. jak w każdą niedzielę. Na sumie o godz. 10.30 – rocznica I Komunii świętej i po Mszy świętej procesja Eucharystyczna do 4 ołtarzy.
 4. O przygotowanie ołtarzy proszę: I ołtarz koło Państwa Bożeny i Krzysztofa Rec ( 20 domów Bartne od Kobyla), II ołtarz u Pani Anny Syrek (Zarzecze), III ołtarz koło Janusza i Haliny Lubelczyk (następne 20 domów – Bartne) i IV ołtarz koło krzyża misyjnego (następne 20 domów Bartne w kierunku Łęk). 
 5. Proszę dzieci rocznicowe w strojach komunijnych, dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia. Proszę również o zaangażowanie się Straży Pożarnej. Niech pobożny udział w procesji będzie wyrazem naszej głębokiej wiary w Eucharystyczną obecność Pana Jezusa pośród nas.
 6. W tym tygodniu I czwartek., piątek i sobota miesiąca. W I niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.
 7. W środę od godz. 17.00 spowiedź i próba dla dzieci z klasy III przed rocznicą I Komunii świętej.
 8. W niedzielę, 7 czerwca, VIII  Święto Dziękczynienia, w ramach którego będziemy przeżywać dziękczynienie za kanonizację Jana Pawła II oraz zbiórkę do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
 9. Również w następną niedzielę po sumie w sąsiedniej parafii w Łączkach Jagiellońskich rozpocznie się kurs przedmałżeński. Osoby planujące w najbliższych 2 – 3 latach zawrzeć związek małżeński a takiego kursu nie mają, proszę o skorzystanie z tej możliwości.
 10. Dziękuję za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania w środę proszę rodziców dzieci, które przeżywają rocznicę I Komunii świętej, a w sobotę kolejną grupę sprzątającą.
 11. Po Mszy św. niedzielnej dzieci ze szkoły podstawowej (klasy I – VI) proszę po kolejny numer ZIARNA z tekstem Ewangelii oraz ciekawymi zadaniami, rebusami i krzyżówkami, jako pomoc katechetyczna i utrwalenie udziału w niedzielnej Eucharystii.

    Intencje mszalne 1 – 7 czerwca 2015 r.
   

   

  Poniedziałek

  1.06.2015

   

  7.30 – + Jan Mikołajczyk od koleżanek i kolegów z Nowego Stylu

   

   

  Wtorek

  2.06.2015

   

  18.00 – + Henryka Gałuszka od chrześnicy Grażyny i Kazimierza

    

   

  Środa

  3.06.2015

          

  18.00 – + Tadeusz Lubelczyk od rodziny Syrków

   

   

   

   

  Czwartek

  4.06.2015

   

  7.30 – + Anna Wanat od rodziny Fortunów

   

  9.00 – + Stanisław Włodyka w 4 rocz. śmierci i + Julię od córki

                  Danuty z rodziną

   

  10.30 – Rocznica I Komunii świętej

   

   

  Piątek

  5.06.2015

   

  18.00 – + Jan Mikołajczyk od rodziny Ryszów i Szurlejów z Miejsca

                   Piastowego

      

   

  Sobota

  6.07.2015

   

  7.30  – + Henryka Gałuszka od chrzestnego Kazimierza

                   Oparowskiego

   

  18.00 – + Tadeusz Lubelczyk od Ireny i Stanisława Lubelczyk

                   z rodziną

   

   

   

  Niedziela

  7.06.2015

   

  7.30 – o błogosławieństwo Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla

              polecającej się rodziny

   

  9.00 – + Marian Wójcik od OSP z Pietruszej Woli

   

  10.30 – + Lucyna Sznajder w 13 rocznicę śmierci