XXII Niedziela zwykła – 3 września 2017 r.

1.     Dziś w I  niedzielę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.
2.     Jutro rozpoczęcie nowego roku szkolnego, Msza św.  o 8.00 i poświęcenie przyborów szkolnych dla dzieci rozpoczynających naukę w szkole.
3.     W piątek święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – Matki Bożej Siewnej. Poświęcenie ziarna do siewu.  Odpust we Frysztaku. Msza św. o 17.00.
4.      Dziękuję za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania proszę kolejną grupę.
5.     Składam bardzo serdeczne podziękowanie za solidne i odpowiedzialne pełnienie funkcji kościelnego dla Damiana i Lucjana Rec. W związku z podjęciem od 1 września studiów w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie nie będą pełnić tej funkcji. Od dzisiaj nowymi kościelnymi będą Mikołaj Kamiński i Jakub Goleń.
6.     W związku z wichurami i nawałnicami, które dotknęły wiele rejonów północnej Polski, powodując ogromne zniszczenia i szkody dziś po  Mszy św. zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym wskutek tej klęski żywiołowej.