XXVIII Niedziela zwykła – 9 października 2016

1.      Dziś przeżywamy XVI Dzień  Papieski pod hasłem: „ Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Wydarzenie to ma na celu: promowanie kultury chrześcijańskiej i propagowanie nauczania papieskiego, szerzenie kultu miłosierdzia Bożego i pielęgnowanie pamięci o osobie i nauczaniu św. Jana Pawła II. Z dniem papieskim jest ściśle związana budowa tzw. „żywego pomnika Jana Pawła II”. Tym żywym pomnikiem jest uzdolniona młodzież pochodząca  z niezamożnych rodzin. Jak co roku proszę wesprzyjmy to dzieło poprzez zbiórkę do puszek na ten cel. 
2.      Msza święta i nabożeństwo różańcowe o godz. 17.00.
3.      W październiku po nabożeństwach różańcowych dla dzieci będą do zbierania wyklejanki październikowe jako zachęta do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych.
4.      Podziękowanie za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W tym tygodniu proszę kolejne Rodziny.  
5.      Po Mszy świętej dzieci z klas I – VI oraz II i III Gimnazjum proszę po kolejny numer „ZIARNA” z tekstem dzisiejszej Ewangelii oraz ciekawymi zadaniami do wypełnienia, jako pomoc katechetyczna i utrwalenie udziału w niedzielnej Mszy świętej.